Pirmdiena, 4. jūlijs

Starptautiskā konference “Cilvēkdrošība un sieviešu lomas palielināšana: Baltijas jūras reģiona valstu skatījums”

2014. gada 22. maijā Starptautisko pētījumu centrs (SPC) sadarbībā ar Konrāda Adenauera Fondu Rīgā  rīkoja starptautisku konferenci “Cilvēkdrošība un sieviešu lomas palielināšana: Baltijas jūras reģiona valstu skatījums”. Konference pulcēja augsta līmeņa ekspertus no Baltijas jūras reģiona valstīm, lai diskutētu par ekonomiskajiem, sociālajiem un politiskajiem resursiem, kas pastāv un ir pieejami reģionā sieviešu lomas palielināšanai sabiedrībā.

Konferences ietvaros tika sniegts pārskats par cilvēkdrošību un sieviešu lomu, identificējot draudus, klasificējot pieejamos instrumentus un izvērtējot dažādas pieredzes. Tā arī sniegs ieguldījumu gaidāmajā Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē, jo sasauksies ar vienu no prezidentūras prioritātēm – cilvēka dzīves kvalitātes, iesaistīšanās un sociālās līdzdalības paaugstināšanu.

Konferences paneļdiskusiju ekspertu vidū bija SACEUR un ACO padomniece dzimtes jautājumos Šarlote Izaksone (Charlotte Isakson), ANO Sociālās attīstības pētījumu institūta (UNRISD) Ženēvā viespētniece Gabriele Kēlere (Gabriele Koehler), Zviedrijas Aizsardzības pētījumu aģentūra eksperte Helēne Lakenbauere (Helené Lackenbauer), Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta pētniece Raimonda Miglinaite (Raimonda Miglinaite) un citi Baltijas jūras reģiona valstu eksperti.

Konferenci vadīja SPC direktore Žaneta Ozoliņa un SPC izpilddirektore Gunda Reire.

Starptautiskā konference “Cilvēkdrošība un sieviešu lomas palielināšana: Baltijas jūras reģiona valstu skatījums” norisinājās Rīgā, 2014. gada 22. maijā, plkst. 10.30 Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28.

image1image7image8image3image2image5image4image6