Pirmdiena, 4. jūlijs

Valsts prezidenta rosinātā diskusijā spriedīs par Brexit mācībām Latvijai un Eiropai

Otrdien, 30. augustā, pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvas Melngalvju namā notiks sabiedriska diskusija “Brexit mācības Eiropai un Latvijai”. Tajā tiks analizēti faktori, kas veicināja Lielbritānijas pilsoņu lēmumu par izstāšanos no Eiropas Savienības, šo faktoru ietekme uz Latvijas drošību, kā arī Latvijas sabiedriskā doma šajos jautājumos.
Pētījumu centra SKDS jaunākie Latvijas sabiedriskās domas aptaujas dati rāda, ka, neskatoties uz bažām un bailēm par strauju migrantu pieplūdi un terorisma draudiem Eiropā, mūsu iedzīvotāji augsti vērtē Latvijas integrāciju Eiropā. Latvijas sabiedrība arī negatīvi raugās uz varbūtību, ka Latvija varētu izstāties no Eiropas Savienības, kā to referendumā ir nolēmuši Lielbritānijas pilsoņi.
Konferenci, ko Valsts prezidenta kanceleja rīko sadarbībā ar Starptautisko pētījumu centru, ar uzrunu atklās Raimonds Vējonis. Par Brexit postfaktuālās politikas ietekmi uz starptautisko politiku konferencē uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes docents Edijs Bošs, bet par sabiedrisko domu Latvijas jautājumos, kas veicināja Lielbritānijas referenduma rezultātus, informēs pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš. Migrācijas pētniece Agnese Lāce analizēs migrācijas un drošības aspektus Eiropā pēc Brexit, savukārt par Brexit starptautiskajiem tiesiskajiem aspektiem stāstīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektors Māris Lejnieks. Konferenci vadīs Starptautisko pētījumu centra direktore Gunda Reire.
Konference “Brexit mācības Eiropai un Latvijai” notiks 30. augustā plkst. 12.30 – 14.30 Rīgā, Melngalvju namā. Tā ir otrā konference, kas notiek Valsts prezidenta rosinātajā diskusiju ciklā par Latvijas drošību 21. gadsimta izaicinājumu apstākļos.
Mediju pārstāvjiem, iepriekš piesakoties elektroniski (prese@president.lv), ir iespēja būt klāt konferences darbā.
Informāciju sagatavojusi Valsts prezidenta kanceleja.